Blokada morska USA, bo niby Wenezuela przemyca narkotyki do USA. Sankcje USA na przemysł naftowy. Akcje najemników, w celu destabilizacji tego kraju i obalenia prezydenta.

 Teraz doszła inna kwestia. Bioterroryzm: nowe zagrożenie dla Wenezueli przed Covid-19?

Rząd Wenezueli potępił plan „skażenia Wenezuelczyków poprzez przybywających z zewnątrz” w trakcie pandemii koronawirusa.
 
Prezydent Wenezueli Nicolás Maduro ostrzegł 20 maja przed nową agresją przeciwko narodowi Ameryki Południowej, tym razem rzekomą próbę rozprzestrzenienia Covid-19 poprzez powrót obywateli z zagranicy.
 
77% przypadków Covid-19 w Wenezueli jest importowanych
 
Według prezydenta „istnieje nowy składnik, który jest złem: skażenia Wenezuelczyków przybywających z zewnątrz -  jest on badany i pokażemy wszystkie dowody”.
 
„Opuścili kolumbijskie miasta zdrowi, nie mieli kontaktu z nikim tylko ze swoją wenezuelską rodziną i zakładają, że zostali zarażeni w autobusach” - wyjaśnił szef państwa. Prezydent stwierdził też, że:
„rozkaz, który wydał Iván Duque; potępiłem go dwa tygodnie temu, bardzo niefortunny rozkaz zrobienia wszystkiego, co można zrobić, aby zarazić Wenezuelę”.
Ponadto zapewnił, że intencją jest „sprowadzenie zarażonych Wenezuelczyków do kraju”.
 
Po rozpoczęciu procesu powrotu Wenezuelczyków w trakcie pandemii, którzy doświadczyli  przypadków ksenofobii lub niemożności zapewnienia im opieki medycznej zagranicą, prezydent przypomniał, że ustanowiono rygorystyczny kordon medyczny, „ponieważ nie pozwolimy na przelanie zarazy z Brazylii i Kolumbii a  Duque chce zanieczyścić Wenezuelę. ”
„Poprosiliśmy o wsparcie PAHO w interweniowaniu w urzędzie imigracyjnym północnego Santander, który przepuszcza wenezuelskich migrantów przez nieformalne granice, bez jakiejkolwiek kontroli” - poinformowała wiceprezydent @ drodriven2
https://twitter.com/PresidencialVE/status/1263232505202839554?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1263232505202839554&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.telesurtv.net%2Fnews%2Fvenezuela-denuncia-amenaza-virus-migrantes-covid-20200526-0041.html
Z czego składa się bioterroryzm?
Zgodnie z modelową ustawą o stanach wyjątkowych uprawnień zdrowotnych, bioterroryzm polega na celowym użyciu patogenu lub produktu biologicznego w celu wyrządzenia szkody ludziom, zwierzętom, roślinom lub innym organizmom w celach geopolitycznych lub ekonomicznych.
 
Ze swojej strony badanie „Wojna biologiczna: wyzwanie dla ludzkości”, opublikowane w SciELo w 2018 r., stwierdza, że ​​broń biologiczna „jest używana jako broń powodująca szkody w warunkach wojny biologicznej i bioterroryzmu, ponieważ są one potencjalnie najbardziej niszczycielską bronią znaną ludzkości ”.
 
Badania naukowe wykazały, że jedną z jego głównych konsekwencji jest to, że są one łatwe do opracowania, śmiertelne, trudne do wykrycia i mogą być rozproszone w powietrzu, wodzie, żywności lub między ludźmi.
 
Bioterroryzm jako broń
Zastosowanie bioterroryzmu jako broni szturmowej nie jest nowością na świecie. W wywiadzie dla teleSUR krajowy dyrektor Epidemiologii Kuby, dr Francisco Duran García, przypomniał, że w 1971 r. wystąpił pomór świń, który spowodował śmierć ponad pół miliona zwierząt na wyspie.
 
Według Garcíi podkreśliło to użycie tego rodzaju broni przez Stany Zjednoczone (USA) przeciwko rewolucji kubańskiej.
Inne wydarzenie tego typu zostało przeanalizowane przez kubańskiego naukowca Gustavo Kouriego w 1983 r. Podczas kongresu w Calgary w Kanadzie Kourí ujawnił światu szczegóły gorączki krwotocznej denga, która dotknęła jego kraj w 1981 r., W wyniku której zginęło 158 osób, w tym 101 dzieci.
 
Na podstawie analizy szczepu, który dotknął wyspę, Kourí następnie oskarżył Stany Zjednoczone o jego wprowadzenie i rozpowszechnienie.
 
Trzy dekady później i po dochodzeniu, które przyniosło mu doroczne Grand Prix Zdrowia w 2015 r., Doktor nauk, Rosmary Rodríguez Roche, potwierdził dowody, co stwierdził w 1983 r. Kourí, wskazując, że pochodzenie szczepu gorączki krwotocznej dengi, która wpłynęła na Kubę, przyjechała z USA
 
I na koniec ciekawostka.
Bernie Ecclestone, były szef F1, uciekł z Brazylii do Szwajcarii. - Zmarli leżą na środku ulicy - mówił cytowany przez "La Gazzetta dello Sport" 89-latek.
https://www.onet.pl/?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_sport&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=06e58c97-e0b5-41e7-aac0-2567a2e047d5&sid=96fc7e4d-c74c-44d9-ab11-c24e6131b623&utm_v=2
Opracowanie za: https://www.telesurtv.net/news/venezuela-denuncia-amenaza-virus-migrantes-covid-20200526-0041.html?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=twitter&utm_source=socialnetwork